Telehaber.com

Ana Sayfa - İletişim

Tüm Haberler  -  Son Dakika  -  Güncel  -  Ekonomi  -  Dünya  -  Spor  -  Politika  -  Yaşam  -  Kültür Sanat  -  Magazin  -  Yerel Haberler
22 Ocak 2019 Salı 15:04 

Haberlerinde Ara:

Yerel Haberler

Gündemdekiler
Recep Tayyip Erdoğan
Donald Trump
Mevlüt Çavuşoğlu
Süleyman Soylu
İçişleri Bakanı
Okul Müdürü
Binali Yıldırım
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Theresa May
Yerel Haberler
İstanbul
Ankara
İzmir
Bursa
Antalya
Aydın
Adana
Kayseri
Konya
Samsun
Politika
AKP
CHP
Anavatan
DYP
Recep Tayyip Erdoğan
Deniz Baykal
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Trabzonspor
Haber
 
 
Günlük
Haber Başlıkları
Size her sabah günün haber başlıklarını e-mail ile gönderiyoruz.
 
E-mail
Abone ol
Abone iptal
 

 

Gazete Haberleri

BBC haberleri

Hürriyet gazetesi haberleri

Milliyet gazetesi haberleri

Sabah gazetesi haberleri

Vatan gazetesi haberleri

enerjienstitusu.com Gazetesi Haberleri


İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Aylık 150 Kilovatsaate Kadar Elektrik Tüketimini Devlet Karşılayacak
Sosyal yardım alanlara elektrik desteğinde detaylar belli oldu. Buna göre, hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 ve üstü yaşayanlarda ise 150 kilovatsaat elektrik desteği verilecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı düzenli sosyal […]The post İhtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketimini devlet karşılayacak appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 22.1.2019 09:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Bakan Dönmez: "Doğalgazı Yaygınlaştırmak İçin Çalışıyoruz"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Malatya aslında yer üstü zenginlikleri kadar yer altı zenginlikleri açısından da şanslı bir ilimiz. Bakanlığımız faaliyet alanlarına giren konularda sivil toplum kuruluşlarımızın, iş dünyamızın, yerel yönetimlerin konuyla ilgili değerlendirmelerini, eleştirilerini varsa sorularını almak ve sorunları yerinde tetkik edip, çözmek için buradayız” dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih […]The post Bakan Dönmez: “Doğalgazı yaygınlaştırmak için çalışıyoruz” appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 22.1.2019 09:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Bakan Yardımcısı Cansız: Maden Arama ve Sondaj Çalışmalarına Hız Verdik
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, “Maden varlıklarımızın ortaya çıkarılabilmesi adına maden arama, araştırma ve sondaj çalışmalarına hız verdik. MTA Genel Müdürlüğümüz bünyesinde maden arama araştırma faaliyetlerine altlık oluşturacak jeokimya haritalarını hazırladık ve havadan jeofizik çalışmalarını başlattık” dedi. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından Ticaret Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı işbirliğinde […]The post Bakan Yardımcısı Cansız: Maden arama ve sondaj çalışmalarına hız verdik appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 22.1.2019 09:05   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Tükoder: "Elektrik, Doğalgaz ve Suya Yapılan Zamlar Geri Alınmalı"
Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) üyeleri, elektriğe geçen yıl yüzde 35 zam yapıldığına dikkat çekerek, “Yüzde 10 indirim yetmez. Elektrik, doğalgaz ve suya yapılan zamlar geri alınmalı” dedi. İstanbul Kadıköy’de cumartesi günü yapılan eylemde konuşan TÜKODER Genel Başkanı Aziz Koçal, konutlarda kullanılan 230 kw’ye kadar enerji tüketimlerinde yüzde 10 indirim kararının ‘müjde’ olarak lanse edildiğini, ancak […]The post TÜKODER: “Elektrik, doğalgaz ve suya yapılan zamlar geri alınmalı” appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 17:25   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Şahdeniz Doğalgaz Yatağında 100 Milyar Metreküp Doğalgaz Üretildi
Şahdeniz doğalgaz yatağında 2006 yılından bugüne kadar 100 milyar metreküp doğalgaz üretildiği bildirildi. Üretilen doğalgazın 12 yıl boyunca hem Azerbaycan pazarına hem de Güney Kafkasya Boru Hattı ile Gürcistan ve Türkiye’ye gönderildiği belirtildi. Hazar Denizi’nin Azerbaycan’a ait kısmında bulunan Şahdeniz yatağında faaliyete başladığı 2006 yılından bugüne kadar 100 milyar metreküp doğalgaz üretildiği bildirildi. British Petroleum […]The post Şahdeniz doğalgaz yatağında 100 milyar metreküp doğalgaz üretildi appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 17:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Palandöken: "Bu Dönemde Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Yapmak En Son Çare Olmalı"
TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Ekonomik dengelenme sürecinde enflasyonla mücadelemiz sürerken akaryakıta yapılan zamlar tüm ürünlerin fiyatına yansıyor. Bu dönemde benzin ve motorin fiyatlarına zam yapmak en son çare olmalı” dedi. Yazılı bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, benzin ve motorine yapılan zamların piyasaları olumsuz etkilediğini söyledi. Bu ayın başında […]The post Palandöken: “Bu dönemde benzin ve motorin fiyatlarına zam yapmak en son çare olmalı” appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 17:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Gazprom'un Doğalgaz İhracatı Ocak'ta Geçen Yıla Göre Yüzde 3,1 Arttı
Gazprom’un doğalgaz ihracatının Ocak ayının ilk yarısında bir önceki yıla göre yüzde 3,1 artış olduğu açıklanırken bu süreçte 8,6 milyar metreküp doğalgaz ihracatı yapıldığı belirtildi. Rus kamu doğalgaz şirketi Gazprom’un BDT dışı ülkelere doğalgaz ihracatı Ocak ayının ilk yarısında bir önceki yıla göre yüzde 3,1 artış kaydetti. Rus kamu doğalgaz şirketi Gazprom’un BDT dışı ülkelere […]The post Gazprom’un doğalgaz ihracatı Ocak’ta geçen yıla göre yüzde 3,1 arttı appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 17:05   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Meksika'da Benzin Çalmak İçin Delinen Bir Boru Hattında Patlama Oldu
Meksika’nın Hidalgo eyaletinde benzin çalmak için delindiği öne sürülen bir boru hattında Cuma akşamı medyana gelen patlamada ölenlerin sayısı 66’ya çıktı, onlarca kişi yaralandı. Yetkililer, patlamanın bölge halkının bidonlarına benzin doldurmaya çalıştığı sırada meydana geldiğini ve çıkan yangından onlarca kişinin etkilendiğini söyledi. Benzin hırsızları ‘huachicoleo’ olarak biliniyor. Meksika’nın bazı bölgelerinde benzin hırsızlığının arttığı belirtiliyor. Hükümet, […]The post Meksika’da benzin çalmak için delinen bir boru hattında patlama oldu appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 16:55   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Bakan Dönmez: "Kıbrıs'taki Doğalgazın Adilane Paylaşımından Yanayız"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kıbrıs adası etrafındaki doğalgazın adilane paylaşımından yana olduklarını belirtti. Dönmez Türkiye’nin kimsenin malında ve kaynağında gözü olmadığını ancak kimsenin de gerek Türkiye Cumhuriyeti gerekse Kıbrıs Türk toplumunun hak ve menfaatlerini ihlal etmesine rıza göstermeyeceklerini vurguladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Malatya İl Başkanlığını ziyaretinde, […]The post Bakan Dönmez: “Kıbrıs’taki doğalgazın adilane paylaşımından yanayız” appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 09:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Vatandaşlar 1 Megavat Altı Tesislerle 2018 Yılında Güneşten 6 Milyar TL Kazandı
Vatandaş, güneşten elektrik üretimiyle para bastı. Vatandaşlar, evlerinin çatılarına ya da cephelerine kurdukları 1 megavat altı tesislerle 2018 yılında güneşten 8 milyar kilovatsaate yakın elektrik üretti. Tüketimini karşıladı ve kalan miktarı sattı. Bugünkü fiyatlarla 6 milyar lirayı aşkın hasılat söz konusu. Güneş, su, rüzgar gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilen elektrik, “alım garantisi” yoluyla destekleniyor. Devlet üretilen elektriği […]The post Vatandaşlar 1 megavat altı tesislerle 2018 yılında güneşten 6 milyar TL kazandı appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 09:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Yorum: Türkiye'de Yerli Enerji ve Kömür
Türkiye enerji ile imtihanında çeşitli yerli yeni kaynaklar kullanarak bu imtihandan başarılı bir şekilde çıkmanın yollarını arıyor. İmtihan diyoruz çünkü Türkiye’nin enerji ithalatı ekonominin önüne yüklü bir fatura çıkarıyor ve bu fatura da bir çok alanda fedakârlıkta bulunmaya zorluyor. Cari açığa neden olan yüksek enerji faturası, yüksek kur ve yüksek faiz gibi bir çok finansal […]The post Yorum: Türkiye’de yerli enerji ve kömür appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 21.1.2019 09:05   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Rusya ve Sırbistan Nükleer Enerji Anlaşması İmzaladı
Rusya ve Sırbistan arasında nükleer enerji alanındaki ortak projelerin barışçıl amaçlarla uygulanmasına yönelik bir dizi işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaları, Rusya adına Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni (NGS) kuran Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu ROSATOM’un Genel Müdürü Alexey Likhachev ile Sırbistan adına İnovasyon ve Teknolojik Gelişmelerden Sorumlu Bakan Nenad Popovich imzaladı. ROSATOM’dan […]The post Rusya ve Sırbistan nükleer enerji anlaşması imzaladı appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 21:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Yükselir Group, Fransa'da Yenilenebilir Enerji Santrali Kuracak
Yükselir Group, yenilenebilir enerji alanında G20 ülkeleri arasında en gelişmiş ülke olan Fransa’nın başkenti Paris’e yenilenebilir enerji santrali kurmak için resmi kurumlarla anlaşma sağladı. Uluslararası arenada 21 ülkede doğalgaz, enerji, petrol, inşaat, turizm ve birçok alanda önemli yatırımları bulunan Yükselir Group, devletlerin birincil enerji kaynaklarından uzaklaşıp zararsız olan yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesinden ötürü yeşil enerji […]The post Yükselir Group, Fransa’da yenilenebilir enerji santrali kuracak appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 20:45   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Tvel, Mısır'da Bir Araştırma Reaktörü İçin Nükleer Yakıt Bileşenleri Tedarik Etti
Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni (NGS) kuran Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu ROSATOM’un yakıt şirketi TVEL, Mısır’daki ETTR2 araştırma reaktörü için bir dizi nükleer yakıt bileşenleri tedarik etti. ROSATOM’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yakıt bileşenleri, araştırma reaktörleri için anahtar Rus nükleer yakıt üreticisi TVEL’in bir kuruluşu olan Novosibirsk Kimyasal Konsantre Tesisi […]The post TVEL, Mısır’da bir araştırma reaktörü için nükleer yakıt bileşenleri tedarik etti appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 14:55   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Albayrak: "100 Milyon Ton Kömür Üretim Hedefi Tutturuldu"
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, cari açığı azaltma amaçlı 100 milyon ton kömür üretim hedefinin tutturulduğunu açıkladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2018’de 101.5 milyon ton yerli kömür üretimiyle Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını söyledi. Twitter hesabından açıklama yapan Dönmez, “Söz verdik, başardık! 2018’de, 101.5 milyon ton yerli kömür üretimiyle Cumhuriyet tarihimizin rekorunu […]The post Albayrak: “100 milyon ton kömür üretim hedefi tutturuldu” appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 14:45   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Akkuyu Ngs'nin İletim Hattına 500 Milyon TL Yatırım Yapılacak
Akkuyu Nükleer Güç Santrali için kurulacak 6 iletim hattının ihalesi bu yıl yapılacak. Toplamda bin kilometreyi bulacak hatların toplam maliyeti 500 milyon liraya ulaşacak. Türkiye’nin ilk Nükleer Güç Santrali olacak Akkuyu’da üretilecek enerjiyi taşımak için kurulacak 6 adet iletim hattında bu yıl içerisinde önemli gelişmeler yaşanacak. Belirlenen 6 hatta ihale süreçleri bu yıl içerisinde tamamlanacak. […]The post Akkuyu NGS’nin iletim hattına 500 milyon TL yatırım yapılacak appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 14:35   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Opec: "Küresel Petrol Talebi 2019'da Günlük 1.29 Milyon Varil Artacak"
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) yayınladığı son aylık petrol raporuna göre, küresel petrol talebi, 2019 yılında günlük 1.29 milyon varil artışla, 100.08 milyon varile ulaşacak. OPEC raporuna göre, artış Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) üyesi olmayan ülkeler, Hindistan, Çin ve OECD üyesi Amerika ülkeleri tarafından desteklenecek. OPEC üyesi olmayan ülkelerin günlük üretimlerinin, 2019 […]The post OPEC: “Küresel petrol talebi 2019’da günlük 1.29 milyon varil artacak” appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 14:25   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Sırbistan Devlet Başkanı Vucic: "Rus Gazını Türk Akımı Üzerinden Almak İstiyoruz"
Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandr Vucic, Rus gazını Türk Akımı doğalgaz boru hattı üzerinden alma niyetinde olduklarını belirtti. Vucic, Belgrad’da bulunan Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile ortak basın toplantısında, “Biz bugüne kadar gazımızı Ukrayna ve Moldova toprakları üzerinden alıyorduk, şimdi gazımızı Türk Akımı üzerinden, Bulgaristan toprakları üzerinden almak istiyoruz ve bunun için doğalgaz boru hattı inşa […]The post Sırbistan Devlet Başkanı Vucic: “Rus gazını Türk Akımı üzerinden almak istiyoruz” appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 09:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Abd, İran'a Yaptığı Gibi Venezuela'yı da Petrol Ambargosuyla Vurmayı Planlıyor
Enerji ve emtia piyasaları için önde gelen bağımsız bilgi, referans fiyat ve analitik sağlayıcısı S&P Global Platts’in konuyla ilgili kaynaklardan aldığı bilgilere göre, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi, bazı ABD rafinerilerine Venezuela’nın ham ihracatına yönelik bir takım yeni yaptırımları değerlendiriyor. Yatırım araştırması ve çevrimiçi bir finansal medya şirketi olan Hedgeye Risk Management’tan Analist Joe McMonigle’e […]The post ABD, İran’a yaptığı gibi Venezuela’yı da petrol ambargosuyla vurmayı planlıyor appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 09:05   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Hitachi, Brexit Nedeniyle İngiltere'deki Nükleer Santral Projesini Askıya Aldı
Japon şirketi Hitachi, Avrupa Birliği’nden çıkma planları altüst olan İngiltere’de inşa edeceği nükleer enerji santrali projesini dondurmaya karar verdi. Galler bölgesinde bulunan Anglesey’de kurulacak 3 trilyon yen (28 milyar dolar) maliyetli Horizon Nükleer Santrali’nin İngiltere’nin enerji ihtiyacının yüzde 6’sını karşılaması bekleniyordu. Hitachi bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Özel bir şirket olarak, ekonomik düşüncelerle projeyi dondurma kararı […]The post Hitachi, Brexit nedeniyle İngiltere’deki nükleer santral projesini askıya aldı appeared first on Enerji Enstitüsü.
Enerjienstitusu.com, 18.1.2019 09:05   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer HaberlerBu sayfada giriş kısmına yer verilen haberlerin her türlü telif hakkı giriş metninin altında yer alan haber kaynaklarına aittir. Haber girişlerine bu sayfada, telif hakları mevzuatına uygun bir şekilde, bilgi vermek amacıyla yer verilmiştir ve tıklandıklarında doğrudan doğruya haber kaynağının web sitesinde ilgili sayfaya geçiş yapılır. 22.1.2019 15:04:41
 
Telehaber.Com - Ana Sayfa - Webmasterlar için - İletişim

(C) 2005 TeleHaber. Sitenin tüm hakları Yeni Medya Elektronik Yayıncılık Ltd.Şti'ye aittir.