Telehaber.com

Ana Sayfa - İletişim

Tüm Haberler  -  Son Dakika  -  Güncel  -  Ekonomi  -  Dünya  -  Spor  -  Politika  -  Yaşam  -  Kültür Sanat  -  Magazin  -  Yerel Haberler
23 Temmuz 2024 Salı 18:41 

Haberlerinde Ara:
Gündemdekiler
Donald Trump
Kamala Harris
Recep Tayyip Erdoğan
Benjamin Netanyahu
Devlet Bahçeli
Jose Mourinho
Mehmet Şimşek
Vladimir Putin
Barack Obama
Nancy Pelosi
Yerel Haberler
Istanbul
Ankara
Bursa
Izmir
Adana
Aydın
Kocaeli
Samsun
Antalya
Kayseri
Politika
AKP
CHP
Anavatan
DYP
Recep Tayyip Erdoğan
Deniz Baykal
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Trabzonspor
Haber

 

ANTONİO GUTERRES Haberleri

ANTONİO GUTERRES haberleri için kaynağı.
Bu haberleri sitenize eklemek için tıklayın.

 

<< önceki sayfa

Sayfa: 1 2 3


BM Genel Sekreteri: Sudan, Haiti ve İsrail'de Cinsel Şiddet Olayları Üzücü
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 2023 yılı raporlarına göre Sudan, Haiti ve İsrail'de rapor edilen cinsel şiddet olaylarının 'üzücü' olduğunu belirtti. Guterres, Çatışma Bölgelerinde Cinsel Şiddeti Önleme Günü dolayısıyla geçen yıl cinsel şiddet vakalarında öne çıkan ülkeler ve mağdurlar hakkında yazılı bilgilendirmede bulundu.
AA, 19.6.2024 19:09   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


BM Genel Sekreteri: Nefret Söylemini Ortadan Kaldırmak İçin Çalışmalıyız
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Uluslararası Nefret Söylemiyle Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, nefret söyleminin kabul edilebilir bir düzeyi olmadığını ve tamamen ortadan kaldırılması için çalışılması gerektiğini belirtti. Guterres, nefret söyleminin ayrımcılığın, istismarın, şiddetin ve çatışmanın bir göstergesi olduğunu vurgulayarak, son dönemde Yahudi ve Müslüman karşıtı nefret söyleminde artış olduğunu uyardı. Devletlerin uluslararası hukuk çerçevesinde nefreti kışkırtmayı önleme ve mücadele etme yükümlülükleri olduğunu hatırlatan Guterres, gençlerin nefret söyleminden en çok etkilenen grup olduğunu ve çözümün bir parçası olmaları gerektiğini ifade etti.
AA, 18.6.2024 17:35   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer HaberlerBM Genel Sekreteri Antonio Guterres Nefret Söylemini Kınadı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Uluslararası Nefret Söylemiyle Mücadele Günü dolayısıyla nefret söyleminin kabul edilemez olduğunu ve tamamen ortadan kaldırılması için çalışılması gerektiğini belirtti. Guterres, nefret söyleminin ayrımcılığın, istismarın, şiddetin ve insanlığa karşı işlenen suçların bir göstergesi olduğunu vurguladı.
AA, 18.6.2024 17:33   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


BM Genel Sekreteri Kurban Bayramı için kutlama mesajı paylaştı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Müslümanların en kutsal iki gününden biri olan Kurban Bayramı için kutlama mesajı paylaşarak iyi dileklerde bulundu. Guterres, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, çatışma ve şiddet nedeniyle bayramı sevdikleriyle kutlayamayan tüm Müslümanlarla dayanışma içinde olduğunu belirtti. Ayrıca, Kurban Bayramının barış ve empati değerlerini herkese yayması umudunu paylaştı.
AA, 16.6.2024 00:20   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


Azerbaycan İsrail'i destekledi mi?
İzzeddin Kassam Tugayları'nın Gazze Şeridi'nden İsrail'e başlattığı saldırının ardından Türkiye ve Mısır itidal çağrısı yaparken, Avrupa ülkeleri ve Azerbaycan, Hamas'ı kınayıp İsrail'e destek verdi. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, saldırıları kınadı ve taraflara 'sivillere yönelik itidal' çağrısı yaptı. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in kendisini savunması için gerekli yardımların sağlanması konusunda desteğe devam edeceklerini belirtti. Azerbaycan İsrail'i destekledi mi?
Haberler.com, 9.10.2023 08:15   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


BM genel sekreteri kimdir? Birleşmiş Millet Genel Sekreteri Antonio Guterres kimdir?
24 Ekim 1945'te kurulmuş; dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslararasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası bir örgüt olan Birleşmiş Milletler genel sekreteri kimdir? Birleşmiş Millet Genel Sekreteri Antonio Guterres kimdir? merak ediliyor.
Haberler.com, 15.2.2023 23:37   Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları Oku | Benzer Haberler


 

<< önceki sayfa

Sayfa: 1 2 3

 Bu sayfada giriş kısmına yer verilen haberlerin her türlü telif hakkı giriş metninin altında yer alan haber kaynaklarına aittir. Haber girişlerine bu sayfada, telif hakları mevzuatına uygun bir şekilde, bilgi vermek amacıyla yer verilmiştir ve tıklandıklarında doğrudan doğruya haber kaynağının web sitesinde ilgili sayfaya geçiş yapılır. 23.7.2024 18:41:03
 
Telehaber.Com - Kullanım Şartları - Ana Sayfa - Webmasterlar için - İletişim

(C) 2005 TeleHaber. Sitenin tüm hakları Yeni Medya Elektronik Yayıncılık Ltd.Şti'ye aittir.