Telehaber.com

Ana Sayfa - İletişim

Tüm Haberler  -  Son Dakika  -  Güncel  -  Ekonomi  -  Dünya  -  Spor  -  Politika  -  Yaşam  -  Kültür Sanat  -  Magazin - Yerel Haberler
23 Şubat 2024 Cuma 00:10 

Haberlerinde Ara:
Tüm haberlerde    Ekonomi Haberleri kategorisinde   

Yerel Haberler

Gündemdekiler
Recep Tayyip Erdoğan
Murat Kurum
Numan Kurtulmuş
Benjamin Netanyahu
Vladimir Putin
Mehmet Özhaseki
Ekrem Imamoğlu
Cahit Bağcı
Mansur Yavaş
Ilham Aliyev
Yerel Haberler
Istanbul
Ankara
Izmir
Aydın
Antalya
Adana
Kayseri
Samsun
Gaziantep
Bursa
Politika
AKP
CHP
Anavatan
DYP
Recep Tayyip Erdoğan
Deniz Baykal
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Trabzonspor
Haber
 
 
Günlük
Haber Başlıkları
Size her sabah günün haber başlıklarını e-mail ile gönderiyoruz.
 
E-mail
Abone ol
Abone iptal
 

 Son Dakika Haberleri
 Gazete Haberleri
 Haber Siteleri

 

Ekonomi Haberleri

Merkez Bankası'nın toplam rezervleri 719 milyon dolar azaldı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri, 719 milyon dolar azalışla 134 milyar 208 milyon dolara geriledi. Açıklanan verilere göre döviz rezervleri 274 milyon dolar azalışla 86 milyar 92 milyon dolara düştü. Altın rezervleri ise 445 milyon dolar azalışla 48 milyar 116 milyon dolara geriledi.
AA, 22.2.2024 14:51
Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları oku | Benzer Haberler
  Dolar kuru ne kadar? İşte döviz kurunda son durum
Dün 31 TL'ye ulaşarak tarihi bir rekor kıran dolar kuru, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 31,0350 seviyesinden işlem görüyor. Euro ise 33,6670 TL'de bulunuyor. Piyasalar, Merkez Bankası'nın saat 14.00'te duyuracağı politika faizini bekliyor.
AA, 22.2.2024 10:45
Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz | Yorumları oku | Benzer Haberler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 sonraki sayfa >>

Merkez Bankası faizi yüzde 45'te sabit tuttu
Şubat ayı kararını açıklayan Merkez Bankası, politika faizini yüzde 45'te sabit tuttu. Alınan kararla Merkez'in Haziran 2023'ten itibaren sürdürdüğü 8 aylık faizde yükseliş serisi sona erdi.
Merkez Bankası politika faizinde sürpriz yapmadı
Merkez Bankası piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Faiz, başkan değişimi sonrasında piyasaların da beklediği üzere yüzde 45'te sabit tutuldu.
Kredi kartı faizlerinde değişiklik olmayacak
Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 45'te sabit bırakması sonrasında kredi kartlarına uygulanacak faiz de belli oldu. Buna göre kredi kartlarında herhangi bir faiz değişimi olmayacak. Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın kredi kartlarındaki harcama artışına dikkat çekmesi sonrasında bir düzenleme beklentisi ortaya çıkmıştı.
Kredi kartı faizlerinde değişiklik olacak mı?
Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 45'te sabit bırakması sonrasında kredi kartlarına uygulanacak faiz de belli oldu. Buna göre kredi kartlarında herhangi bir faiz değişimi olmayacak.
İşte Merkez Bankası'nın rezervlerindeki son durum
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) toplam rezervleri, 16 Şubat haftasında bir önceki haftaya göre 719 milyon dolar azalışla 134 milyar 208 milyon dolara geriledi. TCMB'nin haftalık para ve banka istatistiklerine göre, brüt döviz rezervleri 274 milyon dolar azalarak 86 milyar 92 milyon dolara düştü. Altın rezervleri ise 445 milyon dolar azalışla 48 milyar 116 milyon dolara geriledi.
Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?
Dolar/TL, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 31,0350 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise düşüş eğilimini üst üste üçüncü işlem gününe taşıyor. Fed'in faiz indirimlerine dair belirsizlikler varlık fiyatları üzerinde etkili oluyor. TCMB'nin politika faizini sabit bırakması bekleniyor.
Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! Ekonomistler aynı tahminde birleşti
Merkez Bankası, Şubat ayı faiz kararını bugün saat 14.00'de açıklayacak. Piyasaların merakla beklediği faiz kararına ilişkin ekonomistler tek bir tahminde birleşti. Uzmanlar TCMB'nin politika faizini yüzde 45 seviyesinde sabit tutacağını öngördüklerini dile getirdi.
Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Politikalarımız seçimden sonra da devam edecek
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yerel seçim sonrasında ekonomi politikalarının değişeceği iddialarıyla ilgili "Uyguladığımız politikalar, seçim sonrasında da hedeflerimiz doğrultusunda devam edecek." açıklaması geldi. Bakan Şimşek, spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.
Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi uzmanlardan tahmin: Bu kez sabit kalacak
Merkez Bankası, Şubat ayı faiz kararını yarın saat 14.00'da açıklayacak. Piyasaların merakla beklediği faiz kararına ilişkin ekonomistler tek bir tahminde birleşti. Uzmanlar TCMB'nin politika faizini yüzde 45 seviyesinde sabit tutacağını öngördüklerini dile getirdi.
Bakan Şimşek'ten seçim sonrası ekonomi mesajı
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü desteğiyle uyguladıkları politikaların, seçim sonrasında da hedefler doğrultusunda devam edeceğini belirterek, ''Bu çerçevede dolaşıma kasıtlı olarak sunulan spekülasyonlara itibar etmeyiniz.'' ifadelerini kullandı.
Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti
Akaryakıtta EPDK'nın geçtiğimiz gün duyurduğu indirim pompaya yansıdı. Bu gece itibarıyla benzin 76 kuruş, motorin ise 1 lira 10 kuruş ucuzladı. İstanbul'da benzinin litresi 40 lira 46 kuruşa, Ankara'da ise 41 lira 16 kuruşa düştü. Motorin ise İstanbul'da 42 lira 4 kuruşa, Ankara'da ise 42 lira 8 kuruşa indi.
Dolarda tarihi zirve! 31 TL'yi gördü
Yarın açıklanacak Merkez Bankası politika faizi öncesi dolardaki hareketlilik sürüyor. Güne değer kazanarak başlayan dolar 30,9580 seviyesinden sonra 30,99 TL seviyesini zorlayarak 31 TL'yi test etti. Euro ise 33,47 TL seviyesinden işlem görüyor.
Araç sahiplerine güzel haber! Motorine gece yarısı 1 lira 21 kuruş indirim geldi
Brent petrol fiyatlarında dalganlanmayla, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorin grubunda gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 21 kuruşluk indirim geldi. Pompaya yansıyan indirimle birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 43 lira 10 kuruştan satılıyor.
Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti
Akaryakıtta EPDK'nın geçtiğimiz gün duyurduğu indirim pompaya yansıdı. Bu gece itibarıyla benzin 76 kuruş, motorin ise 1 lira 10 kuruş ucuzladı. İstanbul'da benzinin litresi 40 lira 46 kuruşa Ankara'da ise 41 lira 16 kuruşa düştü. Motorin ise İstanbul'da 42 lira 4 kuruşa, Ankara'da ise 42 lira 8 kuruşa indi.
Dolar 31 TL'yi gördü
Güne değer kazanarak başlayan dolar 30,9580 seviyesinden sonra 30,99 TL seviyesini zorlayarak 31 TL'yi test etti. Euro ise 33,47 TL seviyesinden işlem görüyor.
Araç sahiplerine güzel haber! Motorine gece yarısı 1 lira 21 kuruş indirim geldi
Brent petrol fiyatlarında dalganlanmayla, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorin grubunda gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 21 kuruşluk indirim geldi. Pompaya yansıyan indirimle birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 43 lira 10 kuruştan satılıyor.
İşte Merkez Bankası'nın faiz kararına piyasaların tepkisi
Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 45'te sabit bırakmasının piyasalardaki etkisi görülmeye başlandı. 8 ay sonra ilk kez faiz artırmayan Merkez'in kararı sonrası dolar 31 TL seviyesini korurken euro 33,63 TL seviyelerinde işlem görüyor. Gram altın ise 2 bin 22 TL'den satılıyor.
Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
Akaryakıtta EPDK'nın dün duyurduğu indirimin pompaya yansıyacağı tarih belli oldu. 22 Şubat Perşembe günü geçerli olacak gelişmeye göre benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim yapılacak.
İşte Merkez Bankası'nın faiz kararına piyasaların tepkisi
Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 45'te sabit bırakmasının piyasalardaki etkisi görülmeye başlandı. Merkez'in kararı sonrası dolar 31 TL seviyesini korurken euro 33,63 TL seviyelerinde işlem görüyor. Gram altın ise 2 bin 22 TL'den satılıyor.
Rekabet Kurulu'ndan Nestle Türkiye'ye 346 milyon lira ceza
Rekabet Kurulu, bayilerinin satış fiyatlarına müdahale ettiği ve bayilerin satış yapacakları bölgeleri/müşterileri belirlediği iddiası üzerine başlatılan soruşturmada Nestle'ye 346 milyon TL idari para cezası verdi.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 sonraki sayfa >>