Telehaber.com

Ana Sayfa - İletişim

Tüm Haberler  -  Son Dakika  -  Güncel  -  Ekonomi  -  Dünya  -  Spor  -  Politika  -  Yaşam  -  Kültür Sanat  -  Magazin - Yerel Haberler
23 Şubat 2024 Cuma 00:57 

Haberlerinde Ara:
Tüm haberlerde    Son Dakika kategorisinde   

Yerel Haberler

Gündemdekiler
Recep Tayyip Erdoğan
Murat Kurum
Numan Kurtulmuş
Benjamin Netanyahu
Vladimir Putin
Mehmet Özhaseki
Ekrem Imamoğlu
Cahit Bağcı
Mansur Yavaş
Ilham Aliyev
Yerel Haberler
Istanbul
Ankara
Izmir
Aydın
Antalya
Adana
Kayseri
Samsun
Gaziantep
Bursa
Politika
AKP
CHP
Anavatan
DYP
Recep Tayyip Erdoğan
Deniz Baykal
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Trabzonspor
Haber
 
 
Günlük
Haber Başlıkları
Size her sabah günün haber başlıklarını e-mail ile gönderiyoruz.
 
E-mail
Abone ol
Abone iptal
 

 Son Dakika Haberleri
 Gazete Haberleri
 Haber Siteleri

 

Son Dakika

Sayfa: 1 2 3 4 5

 sonraki sayfa >>

İsrail Saldırıları Nedeniyle Gazze Ekonomisi Yüzde 80 Küçüldü
Dünya Bankası'nın raporuna göre, İsrail'in saldırıları sonucunda Gazze ekonomisi geçen yılın son çeyreğinde yüzde 80'in üzerinde küçüldü. Raporda, saldırıların can kayıplarının yanı sıra Gazze ve Batı Şeria'daki ekonomik zorlukları da artırdığı belirtildi. Gazze'de yaşayan insanların temel ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük sıkıntılar yaşandığı ve bölgedeki ekonomik faaliyetlerin neredeyse tamamen durduğu ifade edildi. Ayrıca, Gazze'nin GSYİH'sinin 670 milyon dolardan 90 milyon dolara düştüğü ve ekonominin 2023 genelinde yüzde 24 daraldığı da raporda yer aldı.
2024 Müftüler Kararnamesi yayınlandı! İşte yeni Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yeni atama kararları yayınlandı. İşte Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri!
İsrail Saldırıları Nedeniyle Gazze Ekonomisi Yüzde 80 Küçüldü
Dünya Bankası, İsrail'in saldırıları sonucunda Gazze ekonomisinin geçen yılın son çeyreğinde yüzde 80'in üzerinde küçüldüğünü bildirdi. Raporda, saldırıların Filistin ekonomisi üzerindeki etkileri ve bölgedeki insani krizin şiddetlendiği vurgulandı.
Nvidia'nın Finansal Sonuçları New York Borsasını Ralli Yaptırdı
ABD'li çip şirketi Nvidia'nın güçlü finansal sonuçları, New York borsasında iyimserlik yaratarak ralli yapılmasına neden oldu. Dow Jones endeksi tüm zamanların en yüksek kapanış değerini gördü. Nvidia'nın başarısı diğer yapay zeka ve yarı iletken şirketlerinin hisselerinde de yükselişe neden oldu. ABD Merkez Bankası ise para politikasını erken gevşetme konusunda temkinli davranma çağrısı yaptı.
New York Borsası Nvidia'nın Finansal Sonuçlarıyla Ralli Yaptı
ABD'li çip şirketi Nvidia'nın güçlü finansal sonuçlarıyla New York borsası ralli yaparak günü tamamladı. Dow Jones endeksi tüm zamanların en yüksek kapanış değerini gördü. S&P 500 ve Nasdaq endeksleri de rekor kırdı. Nvidia'nın başarısı diğer yapay zeka ve yarı iletken şirketlerinin hisselerinde de yükselişe neden oldu.
ABD'de Yapılan Anketten Trump'ın Seçimi Kazanacağı Sonucu Çıktı
Marquette Hukuk Fakültesi tarafından yapılan bir ankete göre, ABD'de bu yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti adayı eski Başkan Donald Trump'ın kazanacağı sonucu ortaya çıktı. Ankete katılan kayıtlı seçmenlerin yüzde 51'i Trump'a oy vereceğini belirtirken, Biden'ı tercih edenlerin oranı yüzde 49'da kaldı. Ayrıca ankette, Trump'ın başkan adayı olarak Nikki Haley'in seçilmesi durumunda Cumhuriyetçi Partiye olan destek oranının yüzde 58'e çıktığı görüldü. Seçmenler, Trump'a göç, sınır güvenliği ve ekonomi gibi alanlarda daha çok güvendiklerini, Biden'ı ise kürtaj politikası, sağlık ve sosyal güvenlik hizmetleri konusunda daha çok tercih ettiklerini belirtti.
Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi (Sparta Prag)?
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında deplasmanda Sparta Prag ekibiyle karşı karşıya geliyor. Mücadelede 3-1'lik Prag üstünlüğü var. Peki, Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi?
ABD Başkanlık Seçimlerinde Trump Önde
ABD'de yapılacak başkanlık seçimlerine ilişkin yapılan ankette, Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump'ın önde olduğu sonucu çıktı. Ankete göre, kayıtlı seçmenlerin yüzde 51'i Trump'a oy vereceğini belirtirken, Biden'ı tercih edenlerin oranı yüzde 49'da kaldı.
İsrail Kuvvetleri İki Öğrenciyi Gözaltına Aldı
İşgal altındaki Batı Şeria'da, sivil giyimli İsrail kuvvetlerinin, öğrenci konseyi başkanı Salih Macid Hasan ve üniversite öğrencisi Amr Zellum'u gözaltına aldığı bildirildi. Mustaribler olarak bilinen bu güçler, Filistinlilerin kıyafetlerini giyerek ve onlar gibi konuşarak Filistinli gibi davranıyor.
İsrail Kuvvetleri Batı Şeria'da Öğrencileri Gözaltına Aldı
Mustarib olarak bilinen İsrail kuvvetleri, Batı Şeria'da iki öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltı nedeni belirtilmedi.
23 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek?
Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 günü Konya'nın çeşitli ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak ve kesinti gün boyu sürecek. 23 Şubat Konya'nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak merak ediliyor. Peki, Konya elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Konya'ya elektrik ne zaman gelecek? Konya elektrik kesintisi ve detayları…
23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 23 Şubat Cuma Hutbesi!
Diyanet 15 Şubat Cuma hutbesini yayınladı! Cuma'yı idrak etmeyi ve birlik beraberlik ruhunu pekiştiren Cuma Hutbesi ile Müslümanlar bilinçleniyor ve dini bilgiler konusunda farkındalıkları artıyor. 23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! İşte, 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni!
23 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi!
BEDAŞ İstanbul elektrik kesintisi listesi! 23 Şubat Cuma günü İstanbul'un çeşitli ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak ve kesinti gün boyu sürecek. Peki, 23 Şubat günü İstanbul'un hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak. İstanbul'da Esenyurt elektrik kesintisi, Bağcılar elektrik kesintisi, Küçükçekmece elektrik kesintisi, Pendik elektrik kesintisi ve Sultangazi elektrik kesintisi merak ediliyor. Peki, İstanbul'da elektrik ne zaman gelecek? İşte İstanbul elektrik kesintileri!
A Milli Erkek Basketbol Takımı İtalya'ya 87-80 Mağlup Oldu
A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Grubu'ndaki ilk maçında deplasmanda İtalya'ya 87-80 mağlup oldu. İzlanda ise Macaristan'ı 70-65 yenerek gruptaki ilk galibiyetini aldı. A Milli Takım, gruptaki ikinci maçında İzlanda'yı Sinan Erdem Spor Salonu'nda konuk edecek.
23 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
Gaziantep'te elektrik kesintileri ne zaman bitecek? 23 Şubat Cuma günü Gaziantep'in çeşitli ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak ve kesinti gün boyu sürecek. Peki, 23 Şubat günü Gaziantep'in hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak. Gaziantep'te Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, İslahiye ve Nurdağı olmak üzere birçok ilçenin farklı noktalarında elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, Gaziantep elektrik kesintisi kaç saat sürecek? Gaziantep elektrik kesintisi...
A Milli Erkek Basketbol Takımı İtalya'ya mağlup oldu
A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Grubu'ndaki ilk maçında deplasmanda İtalya'ya 87-80 mağlup oldu. İzlanda ise Macaristan'ı yendi.
23 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek?
AEDAŞ Antalya elektrik kesintisi listesi! 23 Şubat 2024 günü Antalya'nın çeşitli ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak ve kesinti gün boyu sürecek. 23 Şubat günü Antalya'nın hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak merak ediliyor. Peki, Antalya'da elektrik ne zaman gelecek? İşte Antalya elektrik kesintileri!
Adalet Bakan Yardımcılığı'na Hurşit Yıldırım atandı, Türkiye Petrolleri'ne Ahmet Türkoğlu getirildi
Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/43 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre; Adalet Bakan Yardımcılığı'na Hurşit Yıldırım atandı. Ayrıca, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ahmet Türkoğlu getirildi. Aynı kararnamede, 11 ile yeni Müftü görevlendirildi.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adalet Bakan Yardımcılığı'na ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü'ne atamalar yapıldı
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre; Adalet Bakan Yardımcılığı'na Hurşit Yıldırım atandı. Kararnameye göre ayrıca Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ahmet Türkoğlu getirildi. 11 ile yeni Müftü görevlendirildi.
Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, seçim tarihinin ulusal diyalog sonrası belirleneceğini açıkladı
Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, cumhurbaşkanı seçim tarihinin ulusal diyalog sonrası belirleneceğini ve bu tarihin 2 Nisan'dan sonra da olabileceğini belirtti. Sall, seçimin ertelenmesine ilişkin soruları yanıtladığı televizyon yayınında, 26 Şubat'ta başlayacak ve 2 gün sürecek ulusal diyalog süreci sonrasında seçim tarihinin belirleneceğini ifade etti. Sall, seçimin 2 Nisan'dan önce yapılmasının pek ihtimal vermediğini dile getirdi.

Sayfa: 1 2 3 4 5

 sonraki sayfa >>