Telehaber.com

Ana Sayfa - İletişim

Tüm Haberler  -  Son Dakika  -  Güncel  -  Ekonomi  -  Dünya  -  Spor  -  Politika  -  Yaşam  -  Kültür Sanat  -  Magazin - Yerel Haberler
7 Temmuz 2022 Perşembe 05:14 

Haberlerinde Ara:
Tüm haberlerde    Yaşam Haberleri kategorisinde   

Yerel Haberler

Gündemdekiler
Recep Tayyip Erdoğan
Süleyman Soylu
Mevlüt Çavuşoğlu
Kemal Kılıçdaroğlu
Cüneyt Arkın
Vladimir Putin
Jens Stoltenberg
Vedat Bilgin
Münir Karaloğlu
Bekir Pakdemirli
Yerel Haberler
Istanbul
Ankara
Izmir
Antalya
Aydın
Adana
Konya
Bursa
Kayseri
Kocaeli
Politika
AKP
CHP
Anavatan
DYP
Recep Tayyip Erdoğan
Deniz Baykal
Spor
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Trabzonspor
Haber
 
 
Günlük
Haber Başlıkları
Size her sabah günün haber başlıklarını e-mail ile gönderiyoruz.
 
E-mail
Abone ol
Abone iptal
 

 Son Dakika Haberleri
 Gazete Haberleri
 Haber Siteleri

 

Yaşam Haberleri

 

Terk edilen yavru köpeğin sahibi tarafından bırakılan gizemli not, okuyanların yüreklerini parçaladı
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir havaalanında terk edilen Chewy adlı köpeğin sahibi tarafından bırakılan gizemli not, okuyanları duygulandırdı. Söz konusu notta, "Merhaba. Ben Chewy. Sahibim beni çok seviyordu ama uçağa binmeme maddi gücü yetmedi. " ifadeleri yer aldı.
Türkiye'de sıcaklarla birlikte ortaya çıkan zehirli çıyanlar, adamı yatağa hapsediyor! Aman dikkat
Havaların ısınmasıyla birlikte yılanların yanı sıra çıyanlar da daha fazla görülmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde ünlü türkücü Mustafa Topaloğlu'nun eşini çıyan sokması panik yaratırken, bazı çıyanlarının zehrinin uzun süre vücutta durmasının felce bile neden olduğu ifade ediliyor.
Hayatında ilk defa badem yiyen sincabın verdiği tepki milyonlarca kez izlendi
Hayatında ilk defa badem yiyen sincabın, bademin tadını aldıktan sonra verdiği tepki sosyal medyada milyonlarca izlenme aldı.
Prof. Dr. Canan Karatay "Ömrü uzatıyor" diyerek tavsiye etti! Zeytinyağını alıp, evinizin baş köşesine koyun
Prof. Dr. Canan Karatay, insan sağlığına iyi gelen besinlerle ilgili zaman zaman açıklamalarda bulunuyor. Karatay'ın ısrarla tavsiye ettiği ürünlerden biri de zeytinyağı. Karatay, insan ömrünü uzattığını belirttiğini zeytinyağının, evlerden eksik edilmemesi gerektiğini savunuyor
Herkesin mutfağında bu olay yaşanıyor! Hamamböcekleri hakkında hayret ettiren mutasyon tespiti
Alman bilim insanları, hemen hemen herkesin evinde görülen hamamböcekleriyle ilgili ilginç bir araştırmaya imza attı. Önceleri çiftleşmek için dişilerine tatlı götüren erkek hamamböceklerinin, dişilerinin ilgisizliği nedeniyle bu hareketlerini bırakarak mutasyona uğradığı tespit edildi. Mutasyon sonucunda hamamböcekleri ilaçlara karşı daha dirençli hale geliyor fakat çiftleşme olmadığı için soyları tükeniyor. Bu olay ise hemen hemen hamamböceği olay her mutfakta yaşanıyor.
İşte doğanın mucizesi! Yapraklar arasında kamufle olan canlıyı hiç kimse fark edemiyor
Sonbahar yapraklarının arasına gizlenen kelebek, çoğu kişi tarafından fark edilemiyor. Kelebek ve yaprakların uyumuna dikkat çeken fotoğraf, sosyal medyada da çok sayıda paylaşım aldı.
Türkiye'de sıcaklar artınca zehirli çıyanlar aramıza karıştı! Felç bile ediyor
Havaların ısınmasıyla birlikte yılanların yanı sıra çıyanlar da daha fazla görülmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde ünlü türkücü Mustafa Topaloğlu'nun dini nikahlı eşini çıyan sokması endişe oluştururken, bazı çıyanlarının zehrinin uzun süre vücutta durmasının felce bile neden olduğu belirtiliyor. Öte yandan çıyanlar karanlık, nemli ve tenha yerleri tercih ediyor.
Terk ettiği yavru köpeğin yanına not bıraktı: Sahibim beni çok seviyordu ama uçağa binmeme maddi gücü yetmedi
ABD'deki bir havaalanında terk edilen Chewy adlı köpeğin ismi bilinmeyen sahibi tarafından bırakılan not, okuyanları duygulandırdı. Söz konusu notta, "Merhaba. Ben Chewy. Sahibim beni çok seviyordu ama uçağa binmeme maddi gücü yetmedi." yazıyordu.
Hayatında ilk kez badem yiyen sincap donakaldı! Sincabın verdiği tepki tıklanma rekoru kırdı
Hayatında ilk defa badem yiyen bir sincap, bademin tadını aldıktan sonra donakaldı. Bademin tadını seven sincabın verdiği tepki sosyal medyada gündem oldu.
Prof. Dr. Canan Karatay tavsiye etti: Evinizin başköşesinde zeytinyağı olsun
Prof. Dr. Canan Karatay, insan sağlığına iyi gelen besinlerle ilgili ara sıra açıklamalar yapıyor. Karatay'ın ısrarla tavsiye ettiği ürünlerden biri de zeytinyağı. Karatay, insan ömrünü uzattığını belirttiği zeytinyağının, evlerde eksik edilmemesi gerektiğini savunuyor
Tamamen duygusal! Dişilerden ilgi görmeyen erkek hamamböcekleri mutasyona uğruyor ve soyları tükeniyor
Alman bilim insanları hamamböceklerinin duygusal yıpranma nedeniyle soylarının tükendiğini belirledi. Önceleri çiftleşmek için dişilerine tatlı götüren erkek hamamböceklerinin, dişilerinin ilgisizliği nedeniyle bu hareketlerini bırakarak mutasyona uğradığı tespit edildi. Mutasyon sonucunda ise hamamböcekleri ilaçlara karşı daha dirençli hale geliyor fakat çiftleşme olmadığı için soyları tükeniyor. Uzmanlarsa bu olayı hem "Hem endişe verici hem de büyüleyici bir gelişme" olarak tanımladı.