Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü son sınıf öğrencisi Fatma Avcı, 6 Şubat depremlerinde yaşadığı duyguları yansıtan resimlerden oluşan sergisini Tekirdağ'da açacak. Avcı, depremde yaşananları resim sanatıyla aktarmak istediğini belirterek, sergide çoğunluğu portrelerden oluşan resimlerin yer alacağını söyledi. Avcı, deprem anını, deprem öncesini ve depremden sonraki yaşananları resmettiğini ifade etti. Serginin amacının, 6 Şubat'ta yaşananların unutulmamasını sağlamak olduğunu vurgulayan Avcı, serginin yakın zamanda açılacağını belirtti.
AA, 27.2.2024 11:10
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır. Haberle ilgili düşüncenizi buraya
yazmak için yukarıdaki Yorum Yaz linkine tıklayınız.
Konuyla ilgili diğer haberler
İlişkili güncel haber bulunamadı..
Bu sayfada giriş kısmına yer verilen
haberlerin her türlü telif hakkı giriş metninin altında yer alan haber
kaynaklarına aittir. Haber girişlerine bu sayfada, telif hakları mevzuatına
uygun bir şekilde, bilgi vermek amacıyla yer verilmiştir ve tıklandıklarında
doğrudan doğruya haber kaynağının web sitesinde ilgili sayfaya geçiş
yapılır. 27.7.2024 07:23:30